Snacks, Chips & Candy
Snacks, Chips & Candy
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Go wherever the crunch takes you™
Global flavours to Canadian favourites, we crafted every crunch.
$3.00
Plus tax
President's Choice
World of Flavours Poutine Flavour Rippled Potato Chips
200 g, $1.50/100g
Out of Stock
Chips & Snacks

sale: $2.79, formerly:
Limit 1, after limit $4.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $1.83/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

sale: $2.79, formerly:
Limit 1, after limit $4.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Ketchup Potato Chips
220 g, $1.95/100g
PC Optimum Offer

$4.49
Plus tax
Prepared in CanadaTostitos
Restaurant Style tortilla chips
275 g, $1.63/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.79, formerly:
Limit 1, after limit $4.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Bar.B.Q Potato Chips
220 g, $1.95/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.79, formerly:
Limit 1, after limit $4.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Sour Cream & Onion Flavoured Potato Chips
220 g, $1.95/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.79, formerly:
Limit 1, after limit $4.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Wavy Original Potato Chips
235 g, $1.83/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.79, formerly:
Limit 1, after limit $4.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Salt & Vinegar flavoured Potato Chips
220 g, $1.95/100g
PC Optimum Offer
sale: $2.47, formerly:
Limit 1, after limit $3.29
Plus tax
Pringles
Potato Chips, The Original,
148 g, $2.22/100g

sale: $2.79, formerly:
Limit 1, after limit $4.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Dill Pickle Flavoured Potato Chips
220 g, $1.95/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.79, formerly:
Limit 1, after limit $4.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Lightly Salted Potato Chips
235 g, $1.83/100g
PC Optimum Offer
$2.00 Member Price
, formerly: $3.29$3.00 Non-Members
SAVE $0.29
Plus tax
Christie
Crispers Bits & Bites Original Flavour Snack and Cracker Mix
145 g, $2.07/100g
Candy & Chocolate

sale: $2.62, formerly:
Limit 2, after limit $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaCadbury
DAIRY MILK Original Milk Chocolate Bar
90 g, $3.88/100g

sale: $3.00, formerly:
Limit 6, after limit $4.00
Plus tax
Prepared in CanadaMaynards
Sour Patch Kids Original Candy, Gummy Candy, Sharing Size
315 g, $1.27/100g

sale: $2.62, formerly:
Limit 2, after limit $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaCadbury
DAIRY MILK Fruit & Nut Milk Chocolate Bar
90 g, $3.88/100g

sale: $3.00, formerly:
Limit 6, after limit $4.00
Plus tax
Prepared in CanadaMaynards
Swedish Berries Candy, Gummy Candy, Sharing Size
315 g, $1.27/100g

sale: $3.00, formerly:
Limit 6, after limit $4.00
Plus tax
Prepared in CanadaMaynards
Fuzzy Peach Candy, Gummy Candy, Sharing Size
308 g, $1.30/100g

sale: $3.00, formerly:
Limit 6, after limit $4.00
Plus tax
Prepared in CanadaMaynards
Sour Patch Kids, Cherry Blasters, Gummy Candy, Sour Candy, Sharing Size
308 g, $1.30/100g

sale: $2.62, formerly:
Limit 2, after limit $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaCadbury
DAIRY MILK Chocolate Bar with MINI EGGS
90 g, $3.88/100g
sale: 2 FOR $12.00
, formerly: $6.49
Plus tax
Lindt
EXCELLENCE 70% Cacao Dark Chocolate Bar
100 g, $6.49/100g

sale: $2.37, formerly:
Limit 2, after limit $3.29
Plus tax
Prepared in CanadaNestlé
KitKat Snack Size Bars, Peanut-free, Individually Wrapped
94.4 g, $3.50/100g

sale: 2 FOR $9.00
, formerly: $5.49
Plus tax
Prepared in CanadaNestlé
Kitkat Milk Chocolate Wafer Bars
4x45.0 g, $3.05/100g

sale: $2.62, formerly:
Limit 2, after limit $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaCadbury
DAIRY MILK Hazelnut Chocolate Bar
90 g, $3.88/100g
sale: 2 FOR $12.00
, formerly: $6.49
Plus tax
Lindt
EXCELLENCE Sea Salt Dark Chocolate Bar
100 g, $6.49/100g

sale: 2 FOR $6.00
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaMaynards
SOUR PATCH KIDS Gummy Candy
150 g, $2.33/100g
Low Stock

sale: 2 FOR $6.00
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaMaynards
Fuzzy Peach Candy Gummy Candy
154 g, $2.27/100g
sale: 2 FOR $12.00
, formerly: $6.49
Plus tax
Lindt
EXCELLENCE 85% Cacao Dark Chocolate Bar
100 g, $6.49/100g

sale: 2 FOR $11.00
, formerly: $6.29
Plus tax
Prepared in CanadaBrookside
Dark Chocolate, Acai And Blueberry Flavour
235 g, $2.68/100g





















































































































